لیبل لباس چیست؟

 در لیبل لباس

لیبل لباس چیست؟

لیبل لباس چیست؟

لیبل لباس یا برچسب لباس یک برچسب کوچکی می باشد که در حالت معمول دوخته شده به داخل یا بیرون لباس‌ها و محصولات نساجی است. هدف اصلی از این برچسب، اطلاع رسانی به مصرف‌کننده در مورد جزئیاتی مثل اطلاعات تولیدکننده، دستشویی، جنس و مراقبت‌های مورد نیاز برای لباس می باشد.

عناصر مهمی که اکثرا روی لیبل لباس قرار می‌گیرند به شرح زیر هستند:

1. نام تولیدکننده یا برند: نام شرکت یا برند تولیدکننده لباس بر روی لیبل قرار می‌گیرد تا مصرف‌کننده بتواند لباس را با تولیدکننده مرتبط کند.

2. جنس و مراقبت‌ها: مواد استفاده شده در تهیه لباس و دستورالعمل‌های مراقبت و شستشو بر روی لیبل قرار می‌گیرد.

3. کشور ساخت: معمولاً کشوری که لباس تولید شده است بر روی لیبل نوشته می‌شود.

4. اندازه: اندازه معمولاً به صورت عددی یا حرفی (XS، S، M، L، XL و غیره) روی لیبل قرار می‌گیرد.

نکات مهم برای چاپ و چسباندن لیبل لباس

لیبل بافت لباس محصولی می باشد که بیشتر شرکت‌های معتبر پوشاک از ان مورد استفاده قرار می دهند. زیرا قیمت بالاتری دارند و حرفه‌ای و جذاب به نظر می‌رسند. از سوی دیگر باعث افزایش ارزش لباس می گردد و قادر هستید آن‌ها را به صورت سفارشی هم تهیه نمایید. با توجه به اهمیت این محصول باید برای طراحی لیبل لباس به نکات زیر توجه داشته باشید:

انتخاب رنگ مناسب

برای خرید  لیبل لباس طیف وسیعی از رنگ‌ها وجود دارد که قادر باشید متناسب با رنگ پارچه آن را انتخاب نمایید. یک نکته مهم اینکه رنگ لیبل باید با رنگ پارچه حالت تضاد داشته باشد. از لباس رنگ تیره می باشد، لیبل رنگ روشن مورد استفاده قرار دهید و همچنین برعکس.

انتخاب سایز مناسب برچسب

انتخاب سایز مناسب یک نکته مهم دیگر در طراحی برچسب می باشد. اگر لیبل طراحی ساده‌ای داشته باشد، در انتخاب سایز مناسب برای آن حق انتخاب بیشتری دارد. طرح‌های پیچیده به برچسب بزرگ‌تر نیاز دارد تا برای گنجاندن تمامی جزئیات فضای کافی وجود داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

قیمت لیبل لباس Call Now Buttonبرای مشاوره کلیک کنید